RATCHEM

Wakacje z dziećmi w Polsce

Lato zbliża się wielkimi krokami, a Ty nie wiesz, jak i gdzie spędzić fantastyczne wakacje z dziećmi. Najlepiej, żeby było to miejsce pełne uciech dla dziecka, ale również odpoczynku dla rodziców. W obecnej sytuacji niewątpliwie ciężko jest zaplanować zwiedzanie atrakcji, ponieważ mogą w każdej chwili zostać tymczasowo zamknięte. Z tego powodu, postaramy się przedstawić nie tylko różnego rodzaju parki rozrywek w nadziei, że będą mogły bezpiecznie funkcjonować, ale również alternatywne miejsca w naturalnym zaciszu.

wakacje z dziećmi w polsce

Wakacje z dziećmi nie muszą być kosztowne

Ten, kto powiedział, że wakacje z dziećmi muszą być kosztowne, ten jest w błędzie! Często rodzice wierzą, że ich pociechy będą szczęśliwe w parku rozrywki, gdzie cena jednego wejścia na karuzelę wynosi tyle ile śniadanie dla całej rodziny… Nie ma w tej postawie nic zaskakującego, gdyż to reklamy przez wiele lat karmiły nas wizją, że im więcej kupujemy, tym bardziej jesteśmy szczęśliwi. Jednak ta '‘moda’’ na szczęście się zmienia, co można zauważyć po sukcesie aplikacji Vinted. To samo tyczy się sposobu spędzania wakacji. Nie musisz odkładać oszczędności przez cały rok na luksusowy hotel z wielkim basenem i sauną, wręcz przeciwnie!

Przyroda oferuje więcej niż myślisz

Im więcej dostrzegasz alternatywnych sposobów spędzania czasu z dzieckiem w naturze, tym bardziej jesteś niezależny od zarobków, pandemii itd. Co więcej, ta forma wyjazdu pozwala dzielić więcej chwil z dzieckiem. Dzięki temu możesz nadrobić czas, który zamiast dla dziecka musisz poświęcać na pracę.

wakacje z dziećmi

Wakacje z dziećmi na rowerach!

Dzieci dobrze się bawią, jeśli mają aktywność ruchową! Wycieczka rowerowa w lesie lub w innych oddalonych od miasta miejscach nie tylko jest dobra dla zdrowia, ale może zamienić się w wycieczkę krajoznawczą i odkrywczą! Szukajcie z dziećmi różnego rodzaju roślin lub drzew traktując to jako wyzwanie dla całej rodziny. W poprzednim wpisie podaliśmy kilka propozycji gdzie wybrać się na wycieczkę rowerową, może znajdziecie coś odpowiedniego dla Waszej rodziny – link.

wakacje z dziećmi

Wakacje z dziećmi w lesie!

Tak, spacer po lesie też jest wyśmienitą atrakcją! Zastanawiasz się co robić z dziećmi w lesie lub na łące poza spacerowaniem? A dlaczego nie nazbierać ziół na herbatkę albo szczawiu na zupę? Będzie to niewątpliwie świetna okazja, aby nauczyć dziecko, jakie grzyby lub owoce leśne należy zbierać, a które nie! A dla niektórych rodziców argument do wcześniejszego ‘’dokształcenia’’ się i przypomnienia, że najlepsza apteka znajduje się na wyciągnięcie ręki, w lesie.  Dla rodziców, którzy chcą wychować swoje dzieci w duchu dbania o środowisko, warto urządzić sprzątanie lasu. No bo, dlaczego nie! Poza tym, w lesie jest pełno drzew, a chyba większość z nas jako dziecko uwielbiała wspinać się na drzewa!

wakacje z dziećmi

Z dziećmi w domku na drzewie!

Jeśli jesteśmy przy wspinaczce na drzewa, to musimy Wam zaprezentować ośrodek wypoczynkowy W Drzewach, który znajduje się w lasach Nałęczowa. Dlaczego ośrodek nosi nazwę W Drzewach? Otóż w ofercie znajdują się trzy apartamenty, które stanowią wygodniejszą wersję domków na drzewie – i to takich, do których można się dostać nawet z malutkimi dziećmi! Oprócz tego możecie zamówić śniadanie, które jest dostarczone w koszyku piknikowym! Na miejscu znajdziecie wiele gier i atrakcji dla całej rodziny, od tych najmniejszych do najstarszych.

wakacje z dziećmi

Wakacje z dziećmi nad morzem

Poszukiwanie skarbów

Niektóre aktywności są na tyle banalne, że całkowicie o nich zapominamy. Zamiast udać się na przeludnione plaże, wybierz te bardziej ustronne. Możecie pobawić się z dziećmi w poszukiwaczy takich skarbów jak: kamyki, muszelki, bursztyny etc… A może opowieści pirackie na plaży?

Ogrody Hortulus

Park tematycznych ogrodów w Dobrzycy powstał z myślą o pięknie przyrody i tego, co ma ona nam do zaoferowania. Ogród skalny, francuski, śródziemnomorski … Trzeba zaznaczyć, że niezwykle elementy architektury i sztuki ogrodowej takiej jak rzeźby, mosty i altany są wkomponowane w tamtejszą roślinność. Przekonajcie się sami – link.

wakacje z dziećmi

Wakacje z dziećmi na Mazurach

Zoo safari Ośrodek Mazurski Okrągłe

Na ponad 100 hektarach powierzchni ogrodzonego certyfikowanego gospodarstwa ekologicznego macie możliwość zobaczyć jak wygląda życie kilkuset dzikich zwierząt, w czym aż 24 różnych gatunków. Wycieczka odbywa się autami terenowymi lub ciągnikiem z przyczepą. Już sama przejażdżka na pewno jest pełna wrażeń, a co dopiero możliwość przyglądania się  zwierzętom z bliska i ich fotografowania.

Pole namiotowe

Noc w namiocie opowiadając bajki o leśnych wróżkach, z pewnością będzie niezapomnianym przeżyciem dla Waszych pociech! Oczywiście jest to możliwe w każdym zakątku naszego kraju i nie musimy wyjeżdżać na Mazury, ale nie bez powodu większość obozów harcerskich właśnie odbywa się w tych rejonach!

Wyścigi łódek

Jeśli w pobliżu znajduje się mały strumień bądź rzeczka możecie urządzić wyścigi na szybszą łódkę! Łódeczki możecie zrobić z kory drzew lub patyków. Natomiast jeśli bliżej Wam do jeziora to alternatywą dla wyścigu łodzi może być ‘‘puszczanie kaczek’’, czyli rzucanie na wodę płaskiego kamyczka w taki sposób, aby odbił on się od powierzchni wody i poleciał dalej. 

wakacje z dziećmi

Inne atrakcje dla dzieci w Polsce

Baśniowe Sady Klemensa

Jest to rodzinny park rozrywki, który uświadamia odwiedzających o ważnej roli przyrody w naszym życiu. Na mniej więcej pięciu hektarach macie możliwość zapoznać się z wieloma rodzajami drzew i krzewów owocowych. Poza admiracją natury, dzieci znajdą tam wiele atrakcji takich jak ogromna piaskownica, labirynt, tor przeszkód, park linowy, mini baseniki i wiele więcej. Natomiast rodzice mogą pozwolić sobie chwilę odpoczynku w strefie relaksu, z przeogromną ilością leżaków i hamaków. W parku znajdują się również zacienione miejsca do piknikowania. Baśniowe Sady Klemensa znajdują się w pobliżu Rawy Mazowieckiej – link.

Magiczne Ogrody

Jest to park tematyczny, który proponuje baśniowe i magiczne atrakcje zarówno dla maluszków, dla starszych dzieci, jak i dla rodziców. Wizyta w parku to podróż po wielu baśniowych krainach, które z pewnością pobudzą wyobraźnię całej rodziny – link.

Legendia

To największy park tematyczny w Polsce, znajdujący się na Śląsku. Na 26 hektarach znajduje się ponad 40 różnych atrakcji podzielonych na 5 kategorii tematycznych. Nowość to dolina Baby Jagi! A hitem wcześniejszego sezonu był Bazyliszek! – link.

wakacje z dziećmi

A wy jakie macie plany na rodzinny wyjazd?

A jeśli rozważasz zakup działki lub domku letniskowego, aby móc bezpiecznie spędzać urlop z dziećmi blisko natury, skontaktuj się z naszym biurem!

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *