RATCHEM

Jak spędzić wakacje w roku 2021?

Sytuacja epidemiologiczna wydaje się wciąż niestabilna. W związku z tym, hotele są – a to zamykane, a to otwierane. Zaplanować udany wyjazd jest nie lada wyzwaniem. Ta sytuacja sprawia, że prawdopodobnie marzysz o długim pobycie w urokliwej chatce, z pewnością z dala od tłumu, upajając się darami natury.

A może właśnie dlatego, powinieneś rozważyć wyjazd w ramach wynajmu średnioterminowego!

Wakacje

Wynajem średnioterminowy, o co chodzi ?

W krajach zachodnich, wakacje w ramach wynajmu średnioterminowego określa się wyjazd, który trwa dłużej niż jeden miesiąc, ale nie przekracza dwunastu miesięcy. Wynajem krótkoterminowy napotyka wiele niedogodności. Nadchodzą nowe trendy w podróżowaniu, w związku z tym firmy dostosowują się i proponują oferty wynajmu średnioterminowego dla turystów.

Dlaczego warto spędzić wakacje w ramach wynajmu średnioterminowego ?​

Wakacje bez stresu

We Francji, ta forma wynajmu podbiła serca francuzów. Po pierwsze, wakacje średnioterminowe są mniej stresujące, niż te krótkie. Nie musimy stresować się ograniczonym czasem, aby w danym miejscu zobaczyć wszystko to, co zaplanowaliśmy. Godne uwagi jest to, że wynajem średnioterminowy umożliwić nam spędzić wakacje bez względu na pandemię i związanymi z nią restrykcjami w przemieszczaniu się i podróżowaniu.

Poznaj lokalne zwyczaje

Więcej spędzonego czasu w danym miejscu to, z pewnością, jego lepsze poznanie. Długie wakacje dają nam możliwość lepszego poznania lokalnych mieszkańców, ich tradycji oraz zwyczajów. Zgadzacie się, że warszawiak niekoniecznie zna lokalną kulturę górali, mimo że każdego roku spędza wakacje letnie lub zimowe w górach.

Wakacje średnioterminowe, to odpowiedzialna turystyka

Podróżujesz odpowiedzialnie

Wynajem krótkoterminowy, bezsprzecznie, przyczynił się do spopularyzowania masowej turystyki. O tym, jakie negatywnie to wpłynęło na naszą planetę, z pewnością, potrzeba oddzielnego artykułu. Dłuższy wyjazd w przeciwieństwie do krótkoterminowych wakacji ogranicza przepływ nieodpowiedzialnych turystów. Mniejszy przepływ turystów – mniej zanieczyszczeń. Jeśli chcesz zadbać o srodowisko i o Nasza planete, zamiast pięciu wyjazdów do pięciu innych miast, spędź niezapomniane, długie, wakacje w jednym fantastycznym miejscu. Przyczyń się do bardziej odpowiedzialnej i zrównoważonej turystyki!

Wspierasz lokanych przedsiębiorców

Ze względu na fakt, ze spędzasz wakacje w Polsce, wspierasz polskich przedsiębiorców. W rezultacie przyczyniasz się do generowania stanowisk pracy dla lokalnych mieszkańców.

Pracujesz i odpoczywasz

Załóżmy, ze masz możliwość pracy zdalnej, niewątpliwie lepiej jest pracować z miejsca, które kochasz. W rezultacie pracujesz, będąc na wakacjach. Jesteśmy przekonani, że tymczasowa zmiana środowiska dobrze wpłynie na Twoje samopoczucie. Artyści, przede wszystkim potrzebują nowych bodźców. Tym którym brakuje inspiracji, z pewnością, odnajdą swoją wenę w zaciszu nowego miejsca.​

Testujesz dom przed kupnem

Większość naszych nieruchomości z oferty wynajmu średnioterminowego są wystawione na sprzedaż. Jeśli nie będziesz mógl sie rozstać ze swoim ‘’domem’’ wakacyjnym, istnieje możliwość nabycia go na własność. A jeśli od dłuższego czasu rozważasz przeprowadzkę do innego miasta, ale nie jesteś pewien czy dana miejscowość Ci się spodoba – wynajem średnioterminowy jest idealnym rozwiązaniem na Twoje wątpliwości.

Na zakończenie, jeśli przekonaliśmy Cię, że warto spróbować tej formy wynajmu, zapraszamy do kontaktu z naszym biurem!