RATCHEM

Trasy rowerowe w Polsce, Gdzie na wycieczkę rowerową?

Wiosna nastała i pogoda, z pewnością, będzie tylko coraz piękniejsza. Zastanawiasz się jak aktywnie spędzić te najbliższe słonecznie dni? Być może, już to wiesz, ale nie masz pojęcia, jakie i gdzie znajdują się trasy rowerowe w Polsce… W związku w tym podpowiemy Ci, gdzie wyskoczyć na wycieczkę rowerową. Poniżej przedstawiamy listę niektórych tras rowerowych w Polsce, które niewątpliwie są godne uwagi. Zaczniemy od pobliskich nam terenów, czyli od ścieżek znajdujących się w okolicach Warszawy, kończąc na najdłuższej trasie rowerowej w Polsce – Green Velo

Trasy rowerowe w okolicach Warszawy

trasy rowerowe

Puszcza Kampinoska

Idealne miejsce na wycieczkę rowerową i nie tylko! Tam każdy znajdzie coś dla siebie! Szlak prowadzi przez zróżnicowane tereny takie jak leśne ścieżki, piaszczyste obszary, tereny bagien, polne drogi, a niektóre odcinki przez asfalt. A wiedzieliście, że tereny kampinoskie wydmy znajdują się na liście światowego dziedzictwa UNESCO ze względu na swój dziewiczy stan oraz rozmiar?

Tereny puszczy Kampinoskiej są rajem dla miłośników natury oraz odkrywców i pasjonatów historii. Otóż szlak jest godny uwagi nie tylko ze względu na swój dystans, który wynosi ponad 144 kilometry, ale również z uwagi na wydarzenia historyczne! To właśnie w tych lasach od czasu XIX-wiecznych powstań aż do okresu po drugiej wojnie światowej działała polska partyzantka. 

Więcej informacji o fascynującej Puszczy Kampinoskiej na temat szlaków turystycznych, ścieżek rowerowych i innych atrakcji znajdziecie na stronie Kampinosu. – link 

Trasy rowerowe w Małopolskim

trasy rowerowe

Velo Dunajec

Nadrzeczny szlak rowerowy, uważany za jeden z najpiękniejszych w Polsce, a nawet, prawdopodobnie, w Europie. Szlak prowadzi przez ponad 200 kilometrów wzdłuż rzeki, co z pewnością nadaje niesamowitego uroku. Poza widokami w oddali majestatycznych tatr warto zwiedzić po drodze drewniane kościoły wpisane na listę UNESCO !

Wiecej o trasie rowerowej Velo Dunajec znajdziecie pod tym adresem – link.

Trasy rowerowe nad morzem

trasy rowerowe

Międzynarodowy Szlak Nadmorski

Łączna długość trasy to ponad 7,9 tys. km. Łączy ona najważniejsze nadbałtyckie miasta, wiodąc dookoła basenu Morza Bałtyckiego, przez 9 państw. Ponieważ temat dotyczy polski tras rowerowych, skoncentrujemy się na polskim odcinku szlaku od Helu do Ustki, który bez wątpienia, was oczaruje. Jego długość wynosi 170 km długości, także dwa powinny wystarczyć na jego przejechanie. Jest to niewątpliwie idealna wycieczka dla miłośników latarni morskich, które bez wątpienia warto zwiedzić, przemierzając szlak. Podobno jedna z nich zamieszkuje tajemniczy duch…

Więcej informacji na temat międzynarodowego projektu szlaku rowerowego znajdziecie na tej stronie – link.

Trasy rowerowe na Roztoczu

trasy rowerowe

Roztoczański szlak rowerowy

Roztoczański szlak rowerowy jest oznaczony kolorem niebieskim i jego dystans wynosi 46 km. Roztocze to malownicza kraina geograficzna rozciągająca  się poprzez województwo lubelskie na podkarpackie. Jest to prawdopodobnie najsłoneczniejszy zakątek naszego kraju. Sielankowy krajobraz, niewątpliwie, ukoi cały codzienny stres.

Więcej na temat szlaku pod tym linkiem.

Rowerem na Podlasiu

trasy rowerowe

Dolina Rospudy

Gdzie indziej podziwiać skarby polskiej natury jak nie na Podlasiu? Bajkowa Dolina Rospudy liczy około 50 kilometrów szlaku i znajduje się na terenie Puszczy Augustowskiej. Nie zapomnijcie zabrać ze sobą namiotu, ponieważ na miejscu można przespać się na polu namiotowym – Goła Zośka. No, chyba że boicie się Rusałek zamieszkujących podlaskie jeziora, w tym jezioro Rospuda, obok którego znajduje się owo pole namiotowe.

Więcej informacji o szlakach Augustowskich znajdziecie tutaj – link.

Green Velo - najdłuższy szlak rowerowy w Polsce

trasy rowerowe

Na zakończenie, perełka wśród polskich tras rowerowych, ponieważ to aż dwa tysiące kilometrów trasy przeznaczonej dla rowerowej przygody! Dzięki tej trasie, możesz, przede wszystkim poznać wschodnią część Polski, gdyż trasa rozciąga się właśnie na pięć wschodnich województw naszego kraju. Z pewnością byłaby to udana wycieczka krajoznawcza obejmująca przystanki w województwie: warmińsko-mazurskim, podlaskim, lubelskim, podkarpackim i świętokrzyskim.

W planowaniu trasy pomoże Wam oficjalna strona projektu Green Velo – link.

trasy rowerowe

Niestety, to już koniec naszej rowerowej wycieczki. Oczywiście, ta lista nie przedstawia nawet połowy szlaków, jakie można przebyć na dwukołowej maszynie 🙂 A jakie są Wasze ulubione ścieżki? Macie jakieś inne propozycje? 

Zapraszamy także do skorzystania z usług naszego biura

1 thought on “Trasy rowerowe w Polsce, Gdzie na wycieczkę rowerową?”

  1. Pingback: Wakacje z dziećmi w Polsce, jak i gdzie je spędzić– RATCHEM

Comments are closed.