RATCHEM

Dom na wsi, dom jak z bajki!

Odnaleźć swój raj na ziemi – z pewnością to marzenie każdego z nas. Ostatnie zdarzenia związane z wybuchem pandemii, skłoniły wielu ludzi do refleksji nad tym: jak funkcjonujemy, co robimy i gdzie żyjemy. Większość z nas odczuła potrzebę powrotu do natury, zatrzymania się w cichym, spokojnym i bezpiecznym miejscu. Czyżby tym rajem na ziemi był właśnie dom poza miastem, blisko natury z zielonym ogrodem? Odkryj, czym jest dom na wsi!

dom na wsi

Zalety domu na wsi, żyj poza miastem !

Na chwilę obecną, JESZCZE mamy możliwość odnaleźć się wśród natury w przystępnej cenie. Jest to, z pewnością, zaletą pozamiejskiego, mieszkalnego zakątka. Za cenę niewielkiego mieszkania w centrum miasta możemy posiadać piękny dom z dużym ogrodem na wsi. Jakie są korzyści mieszkanie na wsi?

Dom na wsi to cisza i spokój

Nie powinno Was zaskoczyć, że jednymi z powodów, dla których warto przenieść się z centrum miasta na podmiejską wieś, są cisza i spokój. Brak klaksonów! Nadmierny ruch uliczny i uciążliwy hałas miejski z nim związany jest zastąpiony przez melodyjny i przyjemny dla ucha śpiew ptaków i piękne zielone otoczenie. To właśnie ta naturalna przestrzeń umożliwia nam oddychanie świeżym powietrzem.

Sport i dobre samopoczucie

Nic tak nie sprzyja dobremu samopoczuciu, jak ruch na świeżym powietrzu. Mieszkając poza miastem, masz możliwość poćwiczyć we własnym ogrodzie, wybrać się na wycieczkę rowerową z dala od niebezpiecznego ruchu samochodowego. 

Wiejski raj dla miłośników zwierząt

Jeśli posiadasz czworonożnego przyjaciela, to z pewnością odnajdzie on więcej szczęścia w ogrodzie, niż na krótkim spacerze po betonowym, miejskim chodniku. Co więcej, wiejskie tereny dają możliwość i warunki do powiększenia zwierzęcej rodziny. Obcować na co dzień z własnym koniem albo posiadać własny przydomowy kurnik nie musi kończyć się tylko na marzeniach.

Jakość jedzenia

Dzięki własnej hodowli Mojżesz kontrolować to, co jesz! Jakość jedzenia i produktów wiejskich niezaprzeczalnie są najzdrowsze. Nie mają, z pewnością, nic wspólnego z produktami znajdującymi się w dużych, komercyjnych supermarketach.Dzięki własnej hodowli Mojżesz kontrolować to, co jesz! Jakość jedzenia i produktów wiejskich niezaprzeczalnie są najzdrowsze. Nie mają, z pewnością, nic wspólnego z produktami znajdującymi się w dużych, komercyjnych supermarketach. Ekologiczny styl życia znajduje się bliżej, niż myślisz. Najważniejszym krokiem jest ucieczka z miasta.

Plac zabaw dla dzieci

Nie zapominajmy o rodzicach, których celem jest zapewnienie bezpiecznego zakątka dla ich pociech. Zagospodarowanie ogrodu umożliwia stworzenie niepowtarzalnego i w pełni bezpiecznego miejsca zabaw dla najmłodszych członków w rodzinie. Trampoliny, zjeżdżalnie, huśtawki, piaskownice, chatki ogrodowe, baseny… dzieci niewątpliwie będą szalały z radości.

Sąsiedzka więź, a dom na wsi

W mieście jesteś anonimowy, nie tworzysz więzi z sąsiadami, w związku z tym, nie prosisz ich o pomoc. Na wsi jest wręcz przeciwnie. Większość sąsiadów zna się wzajemnie, zatem nie powinno być problemu, jeśli będziesz potrzebował drobnej przysługi. W podziękowaniu nie zapomnij wpaść do sąsiada z kawałkiem ciasta 🙂

Imprezy, a dom na wsi

Może wydaje Ci się, że najlepsze imprezy odbywają się w dużych miastach. I tu jesteś w błędzie! Owszem, przed wybuchem pandemii, przede wszystkim studenci, preferowali imprezy klubowe czy dyskotekowe. Jednak na wsi odbywa się nadal wiele tradycyjnych uroczystości takich jak dożynki i wyśmienite prywatki — również dla tych, co od ćwierć wieku kończą lat 18! Każdy znajdzie coś dla siebie.

Koronawirus, a dom na wsi

Obecne obostrzenia i restrykcje spowodowane pojawieniem się pandemii, znacząco zmieniły życie w mieście. Maseczki, zachowanie odpowiedniej odległości, limit miejsc w pomieszczeniach etc.. Podczas gdy na wsi, życie toczy się innym torem…. Nie jesteś narażony na długą kolejkę w sklepie,  możesz wyjść na spacer do pobliskiego lasu, odpocząć na własnej działce…

A zatem, jaki jest Twój dom jak z bajki?

Zachęcamy Was do odwiedzenia bloga Pani Ewy, która opowiada o swoim doświadczeniu przeprowadzki z Warszawy na wieś – Kliknij Tutaj

Dla tych, którzy są zdecydowani rozpocząć swoja pozamiejską przygodę, zapraszamy do konsultacji z naszym pośrednikiem – Przejdź do strony Ratchem